جستجو   :  

آلیاژ های آلومینیوم

 

آلیاژهای آلومینیوم آلیاژهایی با خاصیت فلزی هستند که به منظور بهبود خواص به آلومینیوم افزوده شده‌اند. معمولاً این آلیاژها علاوه بر عناصر آلیاژی اصلی شامل چندین عنصر آلیاژی فرعی نیز هستند که مقدار بسیار کمی داشته ولی تاثیر زیادی بر خصوصیت‌های آنها دارند.

از آنجا که استحکام و سختی فلز خالص همیشه کمتر از آلیاژهای آن فلز می باشد عموما از فلزات به صورت آلیاژی استفاده میشود و از فلز خالص معمولا در کاربردهای ویژه استفاده میشود.آلومینیوم با درارا بودن آلیاژهای مختلف با ترکیب و خواص متفاوت در محدوده کاربردی فراوانی توانسته است ایفای نقش کند.

معمولا هرچه فلز(در زمینه ورق کامپوزیت ، فلز آلومینیوم می باشد) خالص تر باشد استحکام آن کمتر ولی نرمی و پایداری شیمیایی آن زیادتر است.اگرچه آلیاژهای آلومینیوم دارای استحکامی بیشتر از آلومینیوم خالص هستند اما این استحکام برای کاربردهایی که تحت تنش های بالا هستند کافی نیست و لذا این آلیاژها نیز نیاز به افزایش استحکام بیشتری دارند و به همین دلیل از روش های مختلف استحکام آنرا افزایش میدهند.

بنابراین هرچه که مقدار درصد آلیاژ در فلز بیشتر باشد ، آن فلز از استقامت و استحکام بیشتری بر خوردار بوده و این درصد در ورق های کامپوزیت پرمیوم باند AL-3003 می باشد که موجب دوام بالای این ورق مقابل فشار وارده ناشی از باد می شود که بهره گیری از این آلیاژ ، حتی استفاده از  ورق های کامپوزیت پرمیوم باند با پوسته 0.3 میلیمتر را در برج های 25 طبقه ممکن ساخته است این در حالی ست که آلیاژ  مورد استفاده در دیگر برند ها حداکثر   AL-1100برآورد شده است .

شایان ذکر است با توجه به نوع پلی اتیلن مصرفی در تولید ورق های کامپوزیت پرمیوم باند که برای اولین بار در ایران از نوع نشکن و مواد مرغوب صنایع پتروشیمی ایران تهیه می گردد بر میزان چسبندگی آلومینیوم تاثیر مستقیم نهاده و از اینرو ضمانتی منسجم تر بر استفاده ورق های کامپوزیت پرمیوم باند با پوسته 0.3 میلیمتر را ارائه می دهد.

تاریخ درج  :  1396/9/20  
تعداد بازدید تا کنون :8305

نطرات کاربران

 
ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی